با نحوه استفاده از اسکنر HP و نرم افزار HP Scan آشنا شوید

اچ پی اسکن با نرم افزار اسکنر hp شما به راحتی می توانید یک نسخه دیجیتالی از اسناد و تصاویر خود ایجاد کرده و آنها را ذخیره یا به اشتراک بگذارید.

امروزه، با توسعه سریع فناوری و ظهور دستگاه های جدید، دستگاه های اسکن به خوبی در تقاضا و محبوبیت قرار گرفته اند. به خصوص برای مشاغل، اسکن اسناد کاغذی، اسناد و عکس ها می تواند کمک بزرگی به سازماندهی و اشتراک گذاری هرچه بیشتر آنها باشد.

امروزه نیاز به استفاده از این دستگاه ها نیاز به برنامه ای برای جستجوی اسناد با دقت و کارآمدی بیشتری نسبت به گذشته شده است. و اگر به دنبال اسکنر برای اسکنر اچ پی خود هستید که بتواند فایل های شما را به راحتی به فرمت های دیجیتال تبدیل کند، مطالعه این مقاله را که شما را برای استفاده از نرم افزار HP Scan معرفی و راهنمایی می کند، از دست ندهید.

معرفی و دانلود نرم افزار HP Scan

همانطور که می دانید اسکن اسناد با اسکنرهای اچ پی در سیستم عامل های ویندوز نیاز به برنامه خاص خود دارد. نرم افزار اسکنر HP سریع ترین و ساده ترین راه برای اسکن هر سند یا اطلاعاتی است که نیاز دارید. این برنامه برای پشتیبانی از اکثر اسکنرهای HP طراحی شده است. هنگام نصب درایور اسکنر HP یا چاپگر چندکاره HP، نرم افزار اسکنر HP بر روی سیستم شما نصب می شود. همچنین می توانید آن را به همراه آخرین نسخه درایور دستگاه از سایت پشتیبانی HP در آدرس زیر دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید:

https://support.hp.com/us-en

نرم افزار HP Scan به شما امکان می دهد اسناد و تصاویر اسکن شده با کیفیت فوق العاده بالا را بایگانی، ارسال و ذخیره کنید. با استفاده از این برنامه می توانید اسناد خود را مطابق با نیاز و استانداردهای خود شخصی سازی کنید. این نرم افزار حرفه ای به کاربران خود امکان اسکن عکس ها و اسناد را تنها در سه مرحله (انتخاب اسکنر، اعمال تنظیمات و انتخاب مسیر برای ذخیره سند) می دهد.

مزایای کاربر پسند نرم افزار اسکن HP

برنامه HP Scan دارای رابط کاربری آسان و کاربر پسند است. زیرا به کاربران این امکان را می دهد که به سرعت تنظیمات و پیش نمایش تصاویر را قبل از ذخیره بررسی و استفاده کنند. علاوه بر این، کاربران نرم افزار اسکن hp این توانایی را دارند که فایل های خود را در فرمت های PDF، JPEG و متن قابل ویرایش ذخیره کنند. امکان تعیین سایز کاغذ، رنگ یا سیاه و سفید، وضوح تصویر و بسیاری امکانات پیشرفته دیگر از مزیت هایی است که بر محبوبیت این برنامه می افزاید.

با سفارشی کردن تنظیمات و میانبرها برای اسکن های روزانه، می توانید روند اسکن را سرعت بخشیده و در صورت نیاز به تغییر میانبرهای مورد نظر خود، با یک کلیک آنها را تغییر دهید.

با استفاده از نرم افزار HP Scan در مرحله 7 اسکن کنید

همانطور که در بالا اشاره کردیم، می توانید تصاویر و اسناد را به راحتی با اسکنر HP و نرم افزار HP Scan به یک فایل دیجیتال تبدیل کنید.

هنگامی که مطمئن شدید که آخرین درایورها و نرم افزارها روی دستگاه شما نصب شده است، می توانید سند خود را اسکن کنید. برای استفاده از برنامه HP Scan، به سادگی دستورالعمل های گام به گام زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا سند را در محل مورد نظر قرار دهید. همچنین به نمادها و خطوط راهنما روی صفحه اسکنر hp توجه کنید تا سند را به درستی قرار دهید.

2- در رایانه وارد منوی استارت شده و مدل دستگاه مورد نظر را جستجو کنید. با کلیک بر روی آن وارد فضای نرم افزار می شوید.

نرم افزار اسکن HP

3- گزینه های چاپ، اسکن و فکس را انتخاب کرده و سپس روی Scan کلیک کنید.

4- در پنجره باز شده یک سند یا تصویر را برای گرفتن انتخاب کنید.

5- در این صفحه می توانید ویژگی هایی را که می خواهید فایل های شما اسکن شوند با استفاده از کلیدهای میانبر تنظیم کنید. هر کلید میانبر عملکرد خاصی دارد. که در ادامه به معرفی آن می پردازیم

فرمت فایل برای اسکن

Save as PDF: از این میانبر برای ذخیره فایل با فرمت PDF یا ارسال ایمیل با این فرمت استفاده می شود.

Save as JPEG: برای ذخیره فایل یا ارسال آن به صورت ایمیل به صورت تصویر، این گزینه را انتخاب کنید.

ایمیل به صورت PDF و ایمیل به صورت JPEG: لطفاً ابتدا مطمئن شوید که برای استفاده از این پیوندها به اینترنت متصل هستید. این گزینه ها به شما این امکان را می دهد که سند خود را در قالب فایل PDF یا JPEG ارسال کنید. اگر این میانبرها را انتخاب کنید، نرم افزار اسکن HP تصویر را به ایمیل جدیدی که ایمیل خود را باز می کنید پیوست می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گیرنده، موضوع و پیام خود را وارد کرده و روی "ارسال" کلیک کنید.

ذخیره به عنوان متن قابل ویرایش: فناوری تشخیص نویسه نوری موجود در اسکنرهای HP و چاپگرهای چندکاره به شما امکان می دهد سند خود را به یک فایل قابل ویرایش و جستجو تبدیل کنید. قابلیت OCR نمایه سازی و بازیابی اسناد را بهبود می بخشد.

ارسال به ابر: با استفاده از این میانبر، امکان آپلود، نگهداری و مدیریت اسناد خود در فضای ذخیره سازی ابری برای شما فراهم می شود. با میانبر Send to Cloud، می توانید یک مکان ابری مانند Dropbox، Google Drive، SharePoint یا One Drive را انتخاب کنید. با انتخاب این میانبر یک منوی کشویی برای شما باز می شود که می توانید روی فیلد مورد نظر خود کلیک کنید.

اسکن روزانه: میانبر اسکن روزانه به کاربران امکان می دهد میانبر اسکن را برای نیازهای روزانه خود تنظیم و ذخیره کنند. این تنظیمات برای کارهای سریع و یکباره طراحی شده اند. بسیاری از تنظیمات اسکن مانند نوع مورد، سمت صفحه، اندازه صفحه، رنگ و مقصد در این میانبر موجود است.

می توانید هر یک از موارد سمت چپ را با تنظیمات سمت راست این صفحه سفارشی کنید.

فرمت فایل را اسکن کنید

اسکن اسناد بزرگ یا بسیار بزرگ: به طور پیش فرض، اسکنر HP به طور خودکار اندازه صفحه را در قسمت Auto Size Detection در لیست کشویی تشخیص می دهد. برای اسناد بزرگتر، گزینه (8.5 x 34 اینچ) یا Extra Length (8.5 x 122 اینچ) را از لیست کشویی Page Size در Scan Shortcut Settings انتخاب کنید.

توجه: هنگام استفاده از تنظیمات صفحه طولانی، فقط می توانید یک صفحه را اسکن کنید.

مرور جریان های متعدد: این ویژگی را می توان غیرفعال کرد. اگر تشخیص دهد که بسیاری از صفحات به طور همزمان به موتور جستجو وارد می شوند، روند جستجو را متوقف می کند. استفاده از این ویژگی در حین تحقیق به دو دلیل می تواند مفید باشد:

فرم چند قسمتی (توسط HP توصیه نمی شود)

اسناد دارای برچسب یا مقاله به پیوست فیزیکی پیوست می شوند.

اندازه تشخیص خودکار: به طور پیش فرض، اسکنر به طور خودکار اندازه صفحه را در لیست کشویی اندازه تشخیص خودکار تشخیص می دهد. برای اسناد با اندازه های مختلف یا ابعاد دیگر، می توانید اندازه مورد نظر را از لیست کشویی اندازه صفحه انتخاب کنید. این اسکنر با استفاده از گزینه Auto Size Detection می تواند به طور خودکار اندازه صفحه را تشخیص دهد. هنگامی که از این گزینه استفاده می کنید، تصویر اسکن شده به اندازه صفحه شناسایی شده برش داده می شود و تمام منحنی ها صاف می شوند.

منبع: اگر از اسکنر استفاده می‌کنید که دارای ADF (سیستم تغذیه خودکار) است، Flatbed را از این کادر کشویی انتخاب کنید. نوع اسکنر

تشخیص خودکار رنگ: این ویژگی برای تشخیص رنگ شما از سیاه و سفید استفاده می شود. برای تشخیص خودکار رنگ ها در یک تصویر، در کادر بازشو، روی Color Code کلیک کنید و سپس Auto Detect Color را انتخاب کنید. برای تغییر فوکوس برای تشخیص خودکار رنگ در مرحله خروجی، روی More ضربه بزنید، عکس را انتخاب کنید و سپس Auto Color Detection را در کادر کشویی انتخاب کنید.

تشخیص خودکار رنگ

حالت سیاه و سفید پیشرفته متن: می توانید از این ویژگی برای بهبود کیفیت تصاویر اسکن شده هنگام اسکن متن سیاه و سفید استفاده کنید. علاوه بر این روی تب Image کلیک کنید. سپس گزینه Criteria and Content Refinement را انتخاب کرده و OK کنید.

پیش نمایش فایل اسکن شده

Show viewer after scan: در سمت راست و پایین صفحه گزینه ای به نام Show viewer after scan وجود دارد. با فعال کردن این گزینه پیش نمایش فایل اسکن شده را به شما نشان می دهد.

Page Sides: به طور پیش فرض، نرم افزار به صورت پیش فرض روی گزینه 1 سمت قرار می گیرد. با این حال، برای اسکن اسناد دو طرفه خود در فیدر، به سادگی گزینه دو طرفه را انتخاب کنید.

یک یا دو

در بالای صفحه، در سمت راست، گزینه ای به نام «بیشتر» وجود دارد. این گزینه به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز همیشه تنظیمات پیشرفته را روی فایل خود اعمال کنید.

راه حل: این کشوی گزینه ها را باز کنید تا کیفیت، وضوح و شفافیت سند خود را تعیین کنید.

کیفیت اسکن

نوع فایل: برای ذخیره اسناد خود در یک فایل pdf باید روی قسمت Advanced کلیک کرده و از قسمت نوع فایل گزینه pdf را انتخاب کنید.

نوع فایل را انتخاب کنید

اگر می‌خواهید اسناد شما به طور جداگانه ذخیره شوند، فایل جداگانه را برای هر صفحه اسکن شده انتخاب کنید.

سند را جداگانه ذخیره کنید

6- حالا نوبت به صدور دستور Scan می رسد. در این مرحله، نسخه ای از فایل را مشاهده خواهید کرد که می توانید برای ویرایش های جدید فایل، روی آن دوبار کلیک کنید.

با نرم افزار HP Scan اسکن کنید

7- در نهایت بر روی گزینه save کلیک کنید و فایل را در قسمت مورد نظر سیستم خود ذخیره کنید.

آخرین کلمه

امیدواریم با مطالعه این راهنما و آشنایی با نرم افزار HP Scan بتوانید به راحتی اسناد کاغذی را با فرمت مورد نظر خود در رایانه خود ذخیره کنید. در صورتی که در هنگام نصب و راه اندازی این برنامه با مشکلی مواجه شدید، برای رفع آن با همکاران ما تماس حاصل فرمایید. در صورت تمایل به خرید انواع اسکنر اچ پی حتما به قسمت فروشگاه سایت آوای فرهنگ آریا مراجعه کنید.

ادامه پست: نرم افزار اسکنر hp