Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_u2n3o756m34us789efll89q7e1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/asrblogi/domains/asrblog.ir/public_html/user.php on line 2 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/asrblogi/domains/asrblog.ir/public_html/user.php:2) in /home/asrblogi/domains/asrblog.ir/public_html/user.php on line 2 
x تبلیغات
مجله آنلاین نقد و بررسی خبرها

افزایش اقساط طرح ملی مسکن صحت ندارد

 محمد اسلامی در حاشیه جلسه کمیسیون عمران مجلس در جمع خبرنگاران افزود:​ هنوز قیمتی برای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن اعلام نکرده ایم و تنها برآوردی اعلام شده که در حال حاضر متاثر از شرایط بازار که قیمت‌ها با حباب مواجهند، نمی‌توان به صورت هیجانی تغییری را برای این برآورد در نظر گرفت.

وی گفت: البته مشمولان این طرح باید در پرداختی هایشان تسریع کنند چرا که هنوز حدود ۱۰۰ هزار نفر هستند که تنها تا پایان آذرماه فرصت دارند که افتتاح حساب کرده و قسط اول خود را واریز کنند تا پروژه هایشان فعال شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: کسانی که پروژه هایشان زودتر فعال شده هم باید قسط دوم را پرداخت کنند که این موضوع برای برخی این تلقی را ایجاد کرده که مبلغی اضافه بر مبلغ قبلی از آن‌ها درخواست می‌شود در حالی که ۴۰ میلیون تومان دریافت شده از آن‌ها قسط اول طرح بود و ۴۰ میلیون تومانی که در حال حاضر از آن‌ها تقاضا شده قسط دوم است و سازنده هم آورده خود را به موقع وارد مدار پروژه کرده و امیدواریم پروژه‌ها در زمانبندی از قبل پیش بینی شده، به مشمولان تحویل شود.

اسلامی همچنین در خصوص تخصیص بودجه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و جاده‌ای اضافه کرد: فرصتی که در قانون بودجه وجود دارد همان تبصره ۱۸ است که از محل صندوق توسعه ملی پایه گذاری شده و امسال هم برای راه آهن مورد استفاده قرار گرفت.

وی گفت: ستاد ملی کرونا مصوبه خاصی داشت که بر اساس آن پنج هزار دستگاه اتوبوس شهری برای تهران و کلانشهر‌ها در نظر گرفته شد تا از تراکم مسافران کاسته شود که این مصوبه ستاد ملی کرونا در لایحه ۱۴۰۰ هم قابل تکرار است.

کمبود بیش از ۲۰۰۰ استاد در دانشگاه فرهنگیان

 دکتر حسین خنیفر شامگاه ۲۵ آذر ماه در نشست بسط، تبیین و ترویج گفتمان تربیت معلم که بصورت وبینار برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین مباحثی که در سال‌های اخیر با آن مواجه بودیم مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه و دانشگاهیان و بویژه دانشگاه فرهنگیان است.

وی اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان یا نظام تعلیم و تربیت معلم پیش از دانشگاه‌های رسمی کشور وجود داشته است و ارکان نظام برای این دانشگاه زحمات زیادی را متحمل شدند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: تحقق سند تحول بنیادین یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از نام تعلیم و تربیت است که با تربیت دانشجویان مومن،مودب، در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی،کارآفرین، دانا به علم روز بتوانیم بخش کوچکی از این سند را محقق کنیم.

خنیفر در خصوص تامین معلم برای نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد: ما با بازنشستگی خیلی از معلمین صاحب سبک و پیشکسوت مواجه خواهیم بود و ضرورت دارد برای این موضوع فکر اساسی شود.

وی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان از سال ۹۷ تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو معلم پذیرش کرده و بخش مهمی از تامین معلم را براساس برنامه‌ریزی برطرف خواهد کرد.

این مسئول افزود: یکی دیگر از مطالبات رهبری حضور دانشجو معلمان در صحنه و به روز بودن آنهاست و مسلح شدن آنان به دانش روز و مهارتها نقش اساسی در نظام تعلیم و تربیت خواهد داشت.

خنفیر گفت: امیدواریم با الگو قرار دادن سندتحول بنیادین و تربیت معلم در تراز انقلاب،با تامین اساتید بیشتر در سال‌های آینده بتوانیم به اهداف ترسیم شده برسیم.

وی با اشاره به اینکه با کمبود بیش از ۲۰۰۰ استاد در دانشگاه فرهنگیان مواجه هستیم، بیان کرد: پیگیر پرداخت مطالبات دانشجو معلمان، ترمیم فضاهای آموزشی و تامین بودجه هستیم.

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد